Sweet Potato

DJ Earthpipe Sweet Potato

Sweet Potato

Działający na angielskiej scenie od 30 lat promotor, selektor i producent muzyki dub. Na co dzień zajmuje się wypożyczaniem nagłośnienia, oświetlenia, różnego rodzaju dekoracji (które sam produkuje) oraz organizacją imprez.

Earthpipe już jako nastolatek interesował się wysoką jakością dźwięku, wydając każdy pens na sprzęt hi-fi. Skutkowało to także tym, że na zajęciach w szkole zdarzało mu się pisać wypracowania na temat muzyki i sprzętu. W latach 90. w Nottingham skończył studia technologii dźwięku, a praca pod czujnym okiem Iration Steppas podczas Subdub w Leeds okazała się na tyle owocna że do dziś jest rezydentem tej imprezy, gdzie regularnie występuje, nagłaśnia, a także zajmuje się dekoracją jednej z dwóch scen.

,,Słodki Ziemniak” może się pochwalić występami w wielu zakątkach świata, takich jak Indie czy Afryka, w której prowadził audycje w jednej z największych rozgłośni radiowych. Występował także na tak wielkich festiwalach jak Glastonbury, Outlook czy Brixton Academy & Finsbury Park London.

Dj Earthpipe prezentuje przekrój muzyczny od tradycyjnej korzennej muzyki afrykańskiej, przez jamajską i brytyjską scenę dub, po cięższe basowe brzmienia zahaczające nawet o dubstep.

Występował u boku takich artystów jak: Johnny Clarke, Horace Andy, Lee Perry, Mad Professor, Jah Shaka, Scientist, Jah Tubby’s, Zion Train, The Disciples, Bush Chemists, Twinkle Brothers, Channel One, King Earthquake, The Rootsman, Dreadzone, Smith & Mighty, King Shiloh, Aba Shanti czy Alpha&Omega.

Warto wspomnieć również, że będzie to druga wizyta Anglika w Polsce. Jesienią 2006 Sweet Potato na zaproszenie Rise up! Soundsystem odbył minitrasę pod szyldem Dubwize Invazion, która obejmowała 4 miasta w Polsce, w tym Częstochowę.