Rise Up! Soundsystem

Rise Up! Soundsystem

Rise Up! Soundsystem

 

Rise up! Soundsystem to trzech przyjaciół (Kingman, Zmora, Lotnik), których łączy miłość do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu reggae/dub. Od roku 2008 krok po kroku rozbudowują swoje nagłośnienie. W 2011 zbudowali własnoręcznie dwa pierwsze scoopy, które dołączyły do wcześniejszego nagłośnienia.

Na sesjach soundsystemowych podróżują głównie wśród świadomych dźwięków reggae-dub-digital-steppers, a także korzeni tej muzyki. Ich funkcjonalność na imprezach sprowadza się przede wszystkim do prezentacji (selekcji) muzyki z czarnych płyt i CD, a całość okraszana i uzupełniana jest przekazem i nawijkami Kingmana i Lotnika. Sety są sowicie wypełniane dźwiękami syren, pogłosów i wszelkiego rodzaju efektów. Im głębszy bas, im głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja!

,,Uważamy, że ludzie którzy przychodzą do klubu powinni dostać to, czego pragną, a więc nie tylko dobrą zabawę i wibracje, ale również świadomy przekaz i naukę, która jest pokarmem dla duszy i ciała. Gramy i będziemy grać imprezy dla ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wiek, wykształcenie. Music is a mission, not a competition!” mówią członkowie Rise up!

Obecnie Rise up! Soundsystem to dość szeroki projekt. Jak drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkachm nawzajem ciągle się przeplatając. Poza występami, organizacją imprez soundsystemowych praktycznie od podszewki, Rise up! zajmuje się produkcją muzyki dub. Kingman w swoim domowym studiu zwanym ,,56 A” organizuje dubowe sesje z muzykami, na których rodzą się nowe pomysły, wizje, a w końcu produkcje, które z czasem nabierają coraz ciekawszego smaku. Najważniejsze plany Rise up!, to przede wszystkim rozbudowa własnego systemu dźwięku, produkcja muzyki dub, dalsza organizacja imprez oraz współpraca z ludźmi ,,z branży”.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zagrali dziesiątki imprez klubowych w Polsce, organizowali imprezy klubowe w Częstochowie, oraz małe namioty dźwięku na festiwalach, w tym od 2009 roku na największym festiwalu reggae w Polsce – Ostródzie. Wystąpili u boku takich artystów jak: Bush Chemists (UK), Mc Soom T (UK), King Shiloh Sound System (NL), Dj Earthpipe (UK), Joint Venture Sound System, Overproof sound system (UK), Hornsman Coyote (Cro), The Scientist sound (UK), Rob Smith (UK), 2Kings (UK), Digitron Sound (CRO), Radikal Guru, Cian Finn (IRE), Zebra, selecta, Dubseed, , Dub Exciters i wielu innych.