Dubapest HI FI

Dubapest HI FI

Dubapest HI FI

Dubapest HiFi to jedyny reggae soundsystem na Węgrzech, a w jego skład wchodzi dwóch selektorów – Jahfar i Captain Midnite oraz wokalista Babystep.

Od letniego festiwalu Reggae Camp na Węgrzech w 2014 roku, gdzie Dubapest HiFi zorganizowali scenę Dub Yard, załoga zapewnia nagłośnienie wagi ciężkiej i brzmienie w stu procentach z płyt winylowych. Od jesieni 2014 prowadzą również cykl imprez Budapest Dub Club w samym sercu stolicy Węgier, gdzie dwa razy w miesiącu zapraszają różnych selektorów, mc’s i rozmaite składy z kraju i zagranicy – m.in Digitron Sound (HR), Rockers Dub Master (IT) czy Vibronics (UK).

Ściana dźwięku Dubapest HiFi to obecnie 4 sub-basy, 2 odwrotki basowe oraz 4 głośniki średnio-wysoko tonowe o łącznej mocy 22000 watów.

Styl grania Dubapest HiFi to roots reggae, dub, stepper, wczesny i obecny digital. Selekcja Jahfara jest bardziej głęboka i duchowa, Midnite preferuje bardziej taneczny i cyfrowy styl, z kolei Babystep swym wokalem niesie miłość, harmonię i świadomy przekaz. Kombinacja ich muzycznych gustów wprowadza słuchaczy do szerokiego spektrum wszystkiego, co najlepsze w muzyce reggae. Ich celem jest jednoczyć ludzi i budzić w nich miłość we wszechogarniającym świecie konsumpcji.