Dreadsquad ft. Liper MC

Dreadsquad

Dreadsquad ft. Liper MC

 

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje tune za tunem łącząc jamajskie brzmienia Reggae, Dubu, Dancehallu, Ska i Rocksteady z nowoczesnym Breakbeatem, Jungle, Dubstepem i Garagem.

Dreadsquad powstał w roku 2001. Kolejne lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.

Na swoim koncie mają współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu wielu innych.

Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding… i wieloma innymi. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 4 albumy producenckie i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów.

Dreadsquad to sound na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, a spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.

Mic Liper aka Idren Liper ,,rub-a-dub addict” to deejay z Pabianic, który swoją przygodę ze sceną zaczął w 2009 roku jako selektor i hype man ,,Posłuchaj Człowieku Sound” po namowach ,,ojca chrzestnego” Daddy’ego Bozo. Działając z ,,PCS” stopniowo przekonywał się do starej jamajskiej kultury soundsystemowej, czego owocem było powstanie ,,Roots Melody Sound System” wiosną 2011 roku. Liper założył soundsystem we współpracy z selektorami Ras Qkim i Jr’em i automatycznie stał się pierwszym głosem Roots Melody. Swoim stylem nawiązuje do starej szkoły toasting’u jamajskiego; inspirująca dla Lipera jest twórczość takich artystów jak Ranking Joe, Lone Ranger, U-Roy, Ranking Dread.

Jak to na rub-a-dub przystało, nie ma przygotowanej serii numerów do zagrania jeden po drugim, a za to cały pakiet tekstowych patentów, które stosuje do ujeżdżania riddimów, dzięki czemu w każdej chwili gotowy jest chwycić za mikrofon.