Junior Stress

 

Sesja promująca płytę

Junior Stress

Junior jest jedynym chyba w Polsce nawijaczem, który wychowany został przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego sound systemu – Love Sen-C Music. Sam Junior po mikrofon sięgnął już w podstawówce.

Dzisiaj Junior Stress, podobnie jak Junior Gong, określać się może mianem ,,najmłodszego weterana”. Ilość występów na imprezach sound systemowych w przeciągu ostatnich 15 jest niepoliczalna, a liczba koncertów ze swoim zespołem Sun El Band trzycyfrowa. Równie aktywny jest jako Jurek Dress, gdy razem z 27Pablo i resztą ekipy Dancehall Masak-rah propagują muzykę dancehall na falach radia Kampus, na swoich regularnych imprezach w Warszawie i wyjazdowych występach. Stress ma na swoim koncie trzy studyjne albumy – ,,L.S.M.”, ,,Dzięki” oraz najnowszy ‚,,Sound Systemowej Sceny Syn”, współpracę z praktycznie całą czołówką polskiej sceny reggae i hip hop, oraz międzynarodowe kooperacje – jak singiel ‚(nie)Prawda’ z ostatniej płyty.

Wydany na początku roku przez Karrot Kommando album ,,Sound Systemowej Sceny Syn” zebrał bardzo wysokie noty recenzentów oraz fanów. Numery na tej płycie łączą reggae, rub a dub, hip-hop, i brzmienie bębnów Nyahbinghi, gościnnie pojawiają się Vienio, Chonanbibe i Deadly Hunta. Wszystko to zestawione jest z rozpoznawalnym wokalem Juniora Stressa, który nowym wydawnictwem udowadnia, że ze swoją muzyką i tekstami zrobił kolejny krok do przodu.

/foto i tekst: Karrot Kommando/